top of page
דף הבית: Welcome

H.E.R.O
מקדם חוסן אנושי רגשי בין אנשים

מהו חוסן אנושי רגשי?

אחת הדרכים להסביר מהו חוסן אנושי רגשי - זה להסביר מה זה לא אומר ...

חוסן אינו אומר שאין קונפליקטים, כולנו בני אדם שרואים, חושבים ומרגישים בצורה שונה, דעות תמיד יתנגשו, אי הסכמות תמיד יתקיימו, קונפליקטים תמיד יופיעו ככל שמתפתחים. אין חברה ללא קונפליקט, כפי שקבע לפני יותר ממאה שנה הסוציולוג והפילוסוף גיאורג זימל במאמרו על נושא זה. קונפליקטים ומתחים הם יסוד מכונן של החברה.

"חוסן אנושי רגשי", מאפשר לנו להיות יציבים אל מול ריבוי דעות ולראות בהם יתרון, בשוני וגיוון בין אופי האנשים - כמצע להפריה ובאתגרים ומשברים - כמקפצה להתפתחות.

כל חברה, משפחה, ארגון, צוות או כל קבוצת אנשים, הינו אורגניזם ממש כמו גוף האדם. העובדה שלגוף יש חוסן, אינה בהכרח תרחיק ממנו וירוסים או חיידקים - אלא החוסן הפנימי שנוצר בינהם, מאפשר לכל אחד התמודדות יעילה נגד הפרעות, תקלות, תוך כדי התאוששות והמשכה בשגרת הפעילות התקינה היומיומית.

צו השעה

בנינו לעצמנו עולם שבו כל אחד מתקיים במנותק מהאחרים, סגור בתוך עצמו.
הדיכאון כובש את העולם, הצורך בתרופות הרגעה גובר, הקושי להתמודד עם סיטואציות חברתיות מכביד.

מאפייני החיים המודרניים מאותתים שכך זה לא יוכל להימשך לאורך זמן. האדם הוא יצור חברתי, וכאשר הוא לא מקבל את היחס החברתי החם שלו הוא זקוק, חסרה לו הרגשת חיות וביטחון, והתפקוד שלו נפגע.

החזון כמניע

  •  Human Emotional Resilience Obtainment - H.E.R.O (השגת חוסן אנושי רגשי) הינו תהליך שנוסד מתוך היחשפות למהפכה החברתית שרוקמת עור וגידים בישראל: גישת Social Behavioral Leadership - S.B.L - מנהיגות התנהגותית חברתית.

  • גישה זו מיושמת מספר שנים בפרויקטים שונים במשרד החינוך, בתי ספר, רשויות מקומיות, חברות היי-טק ועוד. הגישה שמה לעצמה למטרה לחולל מהפך, בהדגשת נחיצות הטמעת קשר אנושי מיטבי, כאבן הראשה בכל מוסד חברתי/ציבורי.

  • גישת  S.B.L - הינה גישה חינוכית-חברתית שפותחה על ידי ד"ר אלי וינוקור - ראש החוג לחינוך חברתי קהילתי (חינוך בלתי פורמלי) במכללה האקדמית גורדון ואבינועם יומטוביאן - דוקטורנט ומנהל ההתנסות המעשית בחוג לחינוך חברתי קהילתי במכללת גורדון, במסגרת מחקרם ועבודתם בתחום החינוך, חקרו את נחיצות בניית תהליכים חברתיים חינוכיים/מנהיגותיים, ככלי למטב קשרים קיימים בארגון, מוסד או קבוצה.

עמיתים לאידאה

יש לנו המון חברים ועמיתים, שגם הם מאמינים שהמצרך היקר ביותר שיש לנו בחיים - אלו הקשרים בין האנשים.

הם משקיעים רבות גם בתחום האישי ובמיוחד המקצועי, בכדי לקדם את הנושא החשוב.

אנו נוהגים להחליף איתם הודעות קוליות והתייעצויות בנושאים שונים, זה מאוד מרתק ולכן בחרנו להקליט ולרכז אותם לפודקאסט בכדי לשתף גם אתכם.

קוֹנפליקטוּס 

פודקאסט על מורכבות הקשר האנושי

bottom of page